KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16968337
nr 1696 8337
Jan B Pospisil
(1898-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, Vattendrag. Olja på duk, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 45x53
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 april 2025
kl 19:25:04
27/4 23:43:55
27/4 23:44:42
Jan B Pospisil
Läs mer om Jan B Pospisil